Seyahat ederken bütün ihtiyaçlarımızı içinde bulunduran işlevsel bir valiz hazırlamak büyük bir önem taşımaktadır.

Peki valizinde neler olması gerektiğini, bunları valizinize nasıl yerleştireceğinizi biliyor musunuz?
Küçük bir valizden büyük fayda görmek için yapabileceğiniz başlıca şeylerden bir tanesi kapsül dolap olarak adlandırılan birbirleriyle rahat kombilenebilecek düz ve işlevsel parçaları yanınıza almaktır. Böylece az parça kıyafeti farklı şekillerde kullanarak birbirinden farklı görünümler elde edebilir ve valizinizde yerden tasarruf edebilirsiniz.
İkinci bir tüyo olarak da kıyafetlerinizi katlamak yerine yuvarlayarak rulo haline getirmek. Böylece kıyafetleriniz daha az yer kaplayacaktır. Çorbalarınızı ayakkabıların içine yerleştirmek, küpe ve yüzük gibi takılarınızı küçük kutulara veya lens kaplarınıza koyarak taşımak, gömlek yakalarına kemer yerleştirmek, kremleri kendi kutularında taşımak yerine küçük kutulara hatta lens kaplarınıza koyarak taşımak yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ip uçlarından bazıları.
Valizini taşırken zorlanmamak için daha ağır eşyalarınızı örneğin ayakkabılarınızı valizin tekerlek kısmına yakın yerleştirmek de aklınızda bulunması gereken önemli bir diğer ipucu. Yolculuğa çıkarken hazırlıklı olmak büyük önem taşımaktadır. Bunun için yanınıza her ihtimale karşı mutlaka almanız gereken şeyler içinde ağrı kesici ilaçlar, vitaminler, ıslak mendil, küçük çanta boy bir parfüm, nemlendirici krem mutlaka olmalı.
Hava durumu ne olursa olsun hazırlıklı olmak için güneş gözlüklerinizi ve ince de olsa bir hırkayı mutlaka yanınızdan eksik etmeyin. Son olarak da yolculuğunuzu keyifli hale getirmek için yanınıza bir kitap almanızı da tavsiye ederiz.